نگاهی به فیلم های آخر هفته سیما

نگاهی به فیلم های آخر هفته سیما

آفتاب نیوز :

11 شبکه سیما در چهارمین هفته خردادماه، 33 فیلم را در برنامه پخش دارند که 9 عنوان آن ایرانی و 24 فیلم دیگر خارجی اند.

«بازمانده»، «محمد رسول الله (ص)» و «گلادیاتور» از جمله فیلم های شاخص این آخر هفته و کن لوچ، دیوید ممت و ریدلی اسکات از جمله فیلمسازان شاخصی اند که در این ایام روی آنتن تلویزیون فیلم دارند.

به شکلی عجیب، چند عنوان از آثاری که در این آخر هفته روی آنتن خواهد رفت، در هفته های اخیر بازپخش شده بودند. مثلا فیلم ایرانی «تک تیرانداز» که سه هفته پیش روی آنتن شبکه دو رفت، جمعه عصر از شبکه یک پخش خواهد شد و فیلم آمریکایی «اتاق شنود» نیز که روز پنجشنبه سوم خرداد از شبکه سه پخش شد، یک بار دیگر در جدول پخش همین شبکه قرار گرفته است.

در برنامه شبکه نمایش برای عصر پنجشنبه هم پخش دو فیلم متوالی با بازی ویل اسمیت در نقش اصلی برنامه ریزی شده و جالب آن که یکی از این دو فیلم با عنوان «رهایی»، پنجشنبه هفته گذشته نیز روی آنتن تلویزیون رفته بود!

طی خردادماه 1403، هر پنجشنبه فیلمی از کن لوچ فیلمساز مشهور و چپگرای انگلیسی پخش شده است که به جز یک عنوان، همگی از شبکه نمایش بوده است. این بار در چهارمین آخر هفته متوالی، فیلم «قوش» اثر این کارگردان، پنج شنبه 24 خرداد ساعت یک بامداد روی آنتن شبکه نمایش خواهد رفت.

فیلم مشهور «محمد رسول الله (ص)» ساخته مصطفی عقاد که در گذشته اغلب به شکل تک قسمتی و در نسخه ای حدودا 171 دقیقه ای پخش می شد، در دو قسمت حدودا یک ساعت و نیمه، طی دو شب متوالی این آخر هفته روی آنتن شبکه دو سیما خواهد رفت.

در روالی مشابه، فیلم سینمایی جدید «اونودا: ده هزار شب در جنگل» نیز که قسمت اول آن جمعه هفته قبل از شبکه افق پخش شد، در روز جمعه 25 خردادماه ساعت 10 صبح با قسمت دوم به این شبکه خواهد آمد. این فیلم سه ساعته، درباره سرباز مشهور ژاپنی است که تا 29 سال بعد از پایان جنگ جهانی دوم، اتمام جنگ را باور نداشت و به ماموریت خود ادامه می داد.

«اونودا: ده هزار شب در جنگل» یکی از چهار فیلم جدیدی است که پخش آن برای این آخر هفته برنامه ریزی شده است. سه فیلم جدید دیگر این روز ها نیز اقتباسی اند و بر اساس رخداد های واقعی یا کتاب های داستانی ساخته شده اند.

«عملیات نجات از غار» به کارگردانی تام والر، دیگر فیلم جدید این هفته، محصول سینمای تایلند است که اتفاقی واقعی در سال 2018 را روایت می کند و پنج شنبه 24 خرداد 23 از شبکه نمایش پخش می شود. این ماجرا که تاکنون چند بار منبع اقتباس قرار گرفته، درباره گرفتار شدن 12 نوجوان فوتبالیست و مربی شان در یک غار در تایلند است که یک سریال در نتفلیکس نیز آن را روایت کرده بود. فیلم انگلیسی مشهورتری به نام «سیزده زندگی» ساخته ران هاوارد که به همین واقعه می پردازد، سال گذشته چند نوبت از تلویزیون پخش شد.

فیلم «بادبادک» از محصولات سینمایی جدید این آخر هفته، یک درام خانوادگی ژاپنی به کارگردانی تاکاهیسا ززه است که بر اساس رمانی به همین نام ساخته شده. این رمان محبوب از انتشار در سال 2008 تا به حال دو بار منبع اقتباس برای تولید سریال و یک بار منبع اقتباس برای تولید فیلم سینمایی قرار گرفته که این فیلم حالا پس از دوبله، قرار است جمعه 25 خرداد ساعت 13:30 از شبکه تهران پخش شود. آن واتانابه یکی از بازیگران «بادبادک»، دختر کن واتانابه ستاره بین المللی سینمای ژاپن است.

آخرین فیلم جدید این آخر هفته، «شلیک نکن» به کارگردانی استین کونیکس است که برای پخش در جمعه شب ساعت 20:30 از شبکه چهار برنامه ریزی شده. این فیلم که عواقب دراماتیک یک جنایت هولناک را در بلژیک دهه 80 میلادی تصویر می کند، بر اساس کتاب خاطراتی به نام «شلیک نکن، او پدر من است» ساخته شده که عنوان کتاب بر مبنای جملات خواهر مقتول نویسنده کتاب در جریان حمله تنظیم شده است.

استیون کونیکس کارگردان فیلم، همراه با دیوید وان داستین بازمانده جنایت و راوی کتاب مذکور، برای هفت سال روی این پروژه کار کرد و یکی از اهداف ساخت این فیلم را بازگشایی این پرونده معرفی کرد که در 40 سال گذشته، عاملان حمله آن شناسایی نشده اند. جالب آن که دیوید برای آن که قصه زندگی اش به درستی روایت شود، همواره در صحنه فیلمبرداری این فیلم حضور داشت. برادران داردن فیلمسازان شاخص اهل بلژیک دو تن از تهیه کنندگان این اثرند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگاهی به فیلم های آخر هفته سیما" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگاهی به فیلم های آخر هفته سیما"، کلیک کنید.