نگرانی سازمان جهانی هواشناسی از وقوع سیل در ایران

نگرانی سازمان جهانی هواشناسی از وقوع سیل در ایران

آفتاب نیوز :

سازمان جهانی هواشناسی وضعیت اقلیمی قاره آسیا و برخی رخداد های شدید آب و هوایی در ایران در سال 2023 میلادی را بررسی کرد.

از جمله رخداد های شدیدی که در این گزارش آمده است می توان به سیل آستارا، خشکی تالاب هامون، طوفان های گردوخاک جنوب شرق و پیامد های باد لوار اشاره کرد که به برخی چالش های آن نیز اشاره شده است.

در بخش دیگری از گزارش به بارندگی کمتر از حد نرمال در اکثر مناطق ایران اشاره و عنوان شده است که کم بارشی سبب بروز سومین خشکسالی متوالی و گسترده در کشور شده است.

این گزارش همچنین به خشک شدن تالاب هامون و وقوع توفان های گردوخاک در منطقه اشاره و عنوان کرده است: در اواسط شهریور ماه، طوفان گرد و غبار بخش هایی از جمهوری اسلامی ایران، افغانستان و پاکستان را درنوردید و خطرات قابل توجهی برای سلامتی به همراه داشت.

در ادامه گزارش آمده است: وزش باد شدید در جنوب شرق ایران از 18 تا 25 شهریور ماه باعث شد طوفان گرد و خاک و جراحات و بستری شدن تعدادی در بیمارستان شد. 

باد لوار و گرد و خاک ناشی از خشک شدن تالاب هامون، منطقه را تحت تاثیر قرار داده و اثرات نامطلوبی بر سلامتی، تعطیلی مدارس، خطرات حمل و نقل و خسارت به محصولات وارد کرده است.

همچنین بخشی از این گزارش به سیل آستارا پرداخته و عنوان کرده است: 220 میلی متر باران طی 12 ساعت در آستارا سبب بروز سیلاب و بروز خسارت زیادی شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگرانی سازمان جهانی هواشناسی از وقوع سیل در ایران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگرانی سازمان جهانی هواشناسی از وقوع سیل در ایران"، کلیک کنید.