همایش ملی حدنگاری در بستر توسعه پایدار برگزار می‌شود

همایش ملی حدنگاری در بستر توسعه پایدار برگزار می‌شود

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از برگزاری اولین همایش ملی حدنگاری در بستر توسعه پایدار خبر داد.

به گزارش تفریحبار، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی حدنگاری (کاداستر) در بستر توسعه پایدار، گفت: این همایش روز چهارشنبه مورخ ۱۳ تیرماه در ۳ محور «حدنگاری چالش‌ها و فرصت‌ها»، «حدنگاری و توسعه‌پایدار» و «محور حدنگاری و فناوری نوین» با مشارکت مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، پژوهشگاه قوه قضاییه، دانشگاه‌های تربیت مدرس، علامه طباطبایی، تهران، شهید بهشتی و… سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به مدت یک روز در سالن همایش‌های شهید بهشتی قوه قضاییه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت در خصوص هویت دار کردن و تعیین تکلیف اراضی و املاک، حمایت از انفال، اراضی کشاورزی و تولید و اهمیت موضوع حدنگار و نقش آن در حکمرانی مطلوب در موضوعات اقتصادی، مالی، قضایی و حقوقی، افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور و مشارکت حداکثری دانشگاه‌ها، مراجع علمی، وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی متولی اراضی و املاک در جهت هم افزایی و ارتباط بین دستگاهی اقدام به برگزاری همایش ملی حدنگاری در بستر توسعه پایدار نموده که نتایج آن می‌تواند به آگاهی بخشی آحاد جامعه و نهایتا اجرای کامل و به موقع حدنگاری منجر شود.

بابایی از مزایای اجرای حدنگاری کاهش دعاوی ملکی و زمین، کاهش اطاله دادرسی، افزایش کارایی اقتصادی، مدیریت و نظارت بر بازار زمین و نقل و انتقال، مدیریت بحران، کاهش بروکراسی اداری، قضایی زمینه ساز مطالعات پایه‌ای و ارزیابی طرح‌های مرتبط با زمین، شناسایی نوع مالکیت و کاربری املاک و اراضی، مدیریت بهینه پهنه‌های اراضی شهری، روستایی، کشاورزی، منابع طبیعی، آمایش سرزمین، حفاظت از محیط زیست، ایجاد زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، حقوقی و… را برشمرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: حدنگاری ابزاری برای رشد اجتماعی و اقتصادی در راستای توسعه پایدار سرزمینی بوده و باعث امنیت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و قضایی در جامعه می‌شود.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همایش ملی حدنگاری در بستر توسعه پایدار برگزار می‌شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همایش ملی حدنگاری در بستر توسعه پایدار برگزار می‌شود"، کلیک کنید.