هیات انتخاب نامزدهای نهایی چهره هنر انقلاب معرفی شدند

هیات انتخاب نامزدهای نهایی چهره هنر انقلاب معرفی شدند

حوزه هنری انقلاب اسلامی از سال 93 تاکنون، فروردین ماه هر سال مصادف با شهادت مرتضی آوینی، چهره سال هنر انقلاب اسلامی را با توجه به شخصیت تاثیرگذار و جریان ساز بر اشاعه و ترویج هنر انقلاب در ابعاد ملی و بین المللی انتخاب و معرفی کرده است.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری تفریحبار، فرآیند انتخاب «چهره سال 1402 هنر انقلاب اسلامی» با یک نظرخواهی سراسری از هنرمندان، فعالین فرهنگی-هنری و خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر آغاز شد. در این نظرسنجی که با جامعه آماری بیش از هزار نفر صورت گرفت، شرکت کنندگان گزینه های پیشنهادی خود برای کسب عنوان «چهره سال هنر انقلاب» را به دبیرخانه هفته هنر انقلاب اسلامی معرفی کردند.

به موازات این نظرخواهی، مراکز و واحدهای تخصصی حوزه هنری انقلاب اسلامی نیز گزینه های پیشنهادی خود برای کسب عنوان چهره سال هنر انقلاب را به دبیرخانه هفته هنر انقلاب اسلامی معرفی می کنند.
در گام بعد، تمام گزینه های پیشنهادشده توسط اهالی فرهنگ وهنر و نیز واحدهای تخصصی حوزه هنری، در «هیات انتخاب نامزدهای نهایی چهره سال هنر انقلاب» مورد بررسی قرار می گیرند. این هیات انتخاب با ترکیبی به شرح زیر تشکیل می شود تا نامزدهای نهایی عنوان «چهره سال هنر انقلاب» را تعیین کند.

مرتضی سرهنگی : نویسنده و برگزیده ادوار چهره سال هنر انقلاب

️احمدرضا درویش: کارگردان سینما️

سیدمسعود شجاعی طباطبایی: کاریکاتوریست و برگزیده ادوار چهره سال هنر انقلاب

️علیرضا قزوه: شاعر و رییس مرکز شعر، موسیقی و سرود سازمان صداوسیما

️محسن مومنی شریف: نویسنده و رییس سابق حوزه هنری انقلاب اسلامی

️کورش زارعی: کارگردان و بازیگر تیاتر

در نهایت با نظرخواهی از خبرگان و نخبگان هنر انقلاب اسلامی، چهره سال هنر انقلاب از میان نامزدهای معرفی شده توسط این کمیته انتخاب و در آیین اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی معرفی خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هیات انتخاب نامزدهای نهایی چهره هنر انقلاب معرفی شدند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هیات انتخاب نامزدهای نهایی چهره هنر انقلاب معرفی شدند"، کلیک کنید.