ویژه‌برنامه «نوای عرشیان» همزمان با ماه محرم اجرا می‌شود

ویژه‌برنامه «نوای عرشیان» همزمان با ماه محرم اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تفریحبار، به مناسبت فرارسیدن ماه محرم ویژه‌برنامه‌ نمایشی «نوای عرشیان» توسط اداره کل هنرهای نمایشی و همکاری بنیاد فرهنگی و هنری رودکی در پهنه فرهنگی رودکی اجرا خواهد شد.

این ویژه‌برنامه نمایشی از اول محرم، ساعت ۲۰، به مدت ۱۲ شب با برگزاری مجالس تعزیه سالار شهیدان امام حسین (ع) میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

عنایت قاسمی، احمد عزیزی، سیدمحمد میرنقی و ابوالفضل میرزااحمدی از جمعه هنرمندانی هستند که به‌عنوان معین‌البکا در شب‌های مختلف مجلس تعزیه برگزار می‌کنند.

ترتیب اجراهای تعزیه در پهنه رودکی به شرح زیر است:

«حجه‌الوداع»/ ۱۷ تیر/ ۱ محرم
«حضرت مسلم (ع)»/ ۱۸ تیر/ ۲ محرم
«ورود امام به کربلا»/ ۱۹ تیر/ ۳ محرم
«طفلان مسلم»/ ۲۰ تیر/ ۴ محرم
«عابس و شوذب»/ ۲۱ تیر/ ۵ محرم
«حر (ع)»/ ۲۲ تیر/ ۶ محرم
«قاسم (ع)»/ ۲۳ تیر/ ۷ محرم
«علی‌اکبر (ع)»/ ۲۴ تیر/ ۸ محرم
«عباس (ع)»/ ۲۵ تیر/ ۹ محرم
«امام (ع)»/ ۲۶ تیر/ ۱۰ محرم
«بازار شام»/ ۲۷ تیر/ ۱۱ محرم
«امام سجاد (ع)»/ ۲۸ تیر/ ۱۲ محرم

۲۲۰۵۷

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ویژه‌برنامه «نوای عرشیان» همزمان با ماه محرم اجرا می‌شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ویژه‌برنامه «نوای عرشیان» همزمان با ماه محرم اجرا می‌شود"، کلیک کنید.