کسب درآمد برای خانواده های مناطق محروم با تولید برق خورشیدی

کسب درآمد برای خانواده های مناطق محروم با تولید برق خورشیدی

فناوران یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری اراک و حاضر در نمایشگاه آبادیران، موفق به طراحی و ساخت محصولات فناورانه ای مانند درخت خورشیدی، دستگاه چهار منظوره خورشیدی، دستگاه خشک کن خورشیدی-هیبریدی و نیرگاه های خورشیدی شده اند.

ابوالفضل حاجی زاده، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در گفت وگو با تفریحبار، یکی از اصلی ترین چالش های کشورها را تامین انرژی و حفظ محیط زیست دانست و گفت: ایران پتانسیل بالایی در زمینه انرژی های خورشیدی دارد؛ از این رو لازم است که با ورود به این حوزه انرژی مورد نیاز خود را از این منبع تجدیدپذیر تامین کند.

وی با بیان اینکه جبران ناترازی برق و چالش های محیط زیستی موجود مانند مازوت سوزی در نیروگاه های کشور با بهره گیری از انرژی های تجدیدپذیر قابل جبران است، اظهار کرد: متاسفانه همچنان در استفاده از انرژی های پاک و خورشیدی نسبت به کشورهای اروپایی که میانگین تابش خورشیدی آنها از میزان تابش خورشید در استان های شمالی کشور کمتر است، عقب هستیم.

حاجی زاده خاطر نشان کرد: سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق در سال های اخیر به این موضوع پرداخته و پروژه های خوبی را نیز در این حوزه تعریف کرده است و امیدواریم با اجرای این پروژه ها شاهد افزایش ظرفیت نیروگاه های خورشیدی در کشور باشیم.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به دستاوردهای این شرکت در زمینه توسعه بهره برداری از انرژی خورشیدی برای تامین انرژی گفت: درخت خورشیدی، دستگاه چهار منظوره خورشیدی، دستگاه خشک کن خورشیدی-هیبریدی و نیروگاه های خورشیدی از جمله دستاوردهای ما برای تامین انرژی از طریق انرژی تجدیدپذیر خورشیدی است. با اجرای این طرح ها، خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی می توانند با نصب پنل های خورشیدی به روی پشت بام منزل خود، برق مورد نیاز خود را تامین کنند.

به گفته وی، از این طریق خانواده ها می توانند کسب درآمد داشته باشند.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کسب درآمد برای خانواده های مناطق محروم با تولید برق خورشیدی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کسب درآمد برای خانواده های مناطق محروم با تولید برق خورشیدی"، کلیک کنید.