کسب سهمیه پارالمپیک پاریس با پای شکسته!

کسب سهمیه پارالمپیک پاریس با پای شکسته!

رقابت های گرندپری جودو نابینایان و کم بینایان در حالی در گرجستان برگزار شد که موسی غلامی تنها نماینده ایران در این رقابت ها با پای مصدوم توانست سهیه پارالمپیک پاریس را کسب کند.

موسی غلامی در گفت وگو با تفریحبار، درباره حضورش در مسابقات گرند پری گرجستان و کسب سهمیه پارالمپیک پاریس با وجود مصدومیت پای راستش اظهار کرد: با توجه به عمل جراحی که روی زانوی پای راستم انجام داده بودم پزشک معالجم تاکید کرده بود که تا حدود 6 ماه نباید در هیچ مبارزه ای شرکت کنم و در صورت شرکت دچار پاره گی رباط صلیبی خواهم شد. قبل از اعزام به این مسابقات رنکینگ پنجم جهان را داشتم و تنها جودوکاران دارای رنکینگ اول تا هفتم جهان مجوز حضور در پارالمپیک پاریس را کسب می کردند، بنابراین برای حفظ رنکینگم و با توجه به قرعه ای که داشتم مجبور شدم برخلاف نظر پزشکان در گرندپری شرکت کنم که البته به جز مصدومیت، سرماخوردگی هم داشتنم که با این وجود توانستم با ضربه فنی کردن دو نفر از حریفانم جایگاه پنجمی خود را حفظ کنم و سهمیه پارالمپیک را از دست ندهم.

وی افزود: البته کسب سکو هم دور از دسترس نبود اما چون در صورت ادامه مبارزه ام امکان داشت رباط صلیبی ام پاره شود با نظر کادر فنی مجبور شدم دیگر ادامه ندهم.

غلامی در پایان همچنین درباره مسایل اخیر و اعتراض دو نفر از جودوکاران پارالمپیکی نسبت به تغییر کادر فنی، اظهار کرد: من کاری به این گونه مسایل ندارم و همواره در کنار فرهاد معابی (مربی تیم ملی) توانستم به پیشرفت های خوبی دست پیدا کنم. من موفقیت خود را مدیون معابی می دانم، البته منکر حاج یوسف زاده (سرمربی تیم ملی) نیستم اما تنها کسی که تاثیر زیادی در ارتقای عملکرد فنی من داشت معابی بود.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کسب سهمیه پارالمپیک پاریس با پای شکسته!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کسب سهمیه پارالمپیک پاریس با پای شکسته!"، کلیک کنید.