کشف لاشه 2 راس کل وحشی در دنا

کشف لاشه 2 راس کل وحشی در دنا

آفتاب نیوز :

اسلام جاودان خرد صبح امروز چهارشنبه 15 خرداد 1403 در جمع خبرنگاران گفت: پس از شناسایی هویت متخلفین در یکی از روستاهای شهرستان دنا و با هماهنگی مراجع قضایی و انتظامی ضمن کشف و ضبط لاشه کَل وحشی برای متخلفین پرونده قضایی تشکیل شد.

وی با بیان اینکه نزدیک به غروب سیزدهمین روز از خرداد ماه 403 مامورین یگان حفاظت پارک ملی دنا متوجه صدای شلیک گلوله می شوند، اظهارکرد: مامورین با انجام اقدامات پایشی خود متخلفین را شناسایی می کنند اما با توجه به فرا رسیدن شب، متخلفین از فرصت سوء استفاده نموده و متواری می شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مامورین هویت مکانی متخلفین را شناسایی و اقدامات قانونی لازم را در دستور کار خود قرار می دهند و در این راستا از منزل یکی از متخلفین بخشی از لاشه 2 راس کل شکار شده کشف و ضبط شد.  

جاودان خرد با اشاره به برخورد قانونی با متخلفین زیست محیطی تصریح کرد: مطابق با قانون، خرید، فروش، عرضه، حمل و نگهداری اجزاء حیات وحش زنده و ذبح شده جرم بوده و متخلفین زیست محیطی با تشکیل پرونده ای برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با اشاره به جریمه حقوقی برای این متخلفان بیان کرد: مطابق قانون برای شکار یک راس کَل(پازن) 250میلیون ریال قانون گذار جریمه لحاظ کرده و علاوه بر این جریمه نقدی، جریمه کیفری برای متخلف صادر می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف لاشه 2 راس کل وحشی در دنا" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف لاشه 2 راس کل وحشی در دنا"، کلیک کنید.