کشف کارگاه جعل مدرک تحصیلی در غرب کشور؛ دستگیری 3 متهم اصلی

کشف کارگاه جعل مدرک تحصیلی در غرب کشور؛ دستگیری 3 متهم اصلی

آفتاب نیوز :

سرهنگ عبداله چولکی معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا به تشریح جزییات خبر کشف پرونده جعل مدرک تحصیلی و آموزشی پرداخت و اظهار داشت: در پی دریافت گزارشاتی مبنی بر اینکه افرادی اقدام به جعل مدارک تحصیلی و آموزشی و سپس تبلیغ و فروش آن ها از طریق فضای مجازی در سطح کشور می کنند، پیگیری این پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با انجام اقدامات فنی و تحقیقات، پلیس کارگاه هایی را در این رابطه در یکی از استان های غربی شناسایی و توقیف کرد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا با اشاره به اینکه در بررسی از تجهیزات بدست آمده از متهمان حدود یک هزار فقره انواع اسناد و مدارک جعلی که در فضای مجازی توسط آنان جهت تبلیغ و فروش بارگذاری شده بود کشف شد، گفت: در پیگیری و بررسی از کارگاه مذکور تعداد قابل توجهی از انواع اسناد و مدارک جعلی شامل: ریزنمرات تحصیلی، دیپلم، پیش دانشگاهی، گواهی موقت پایان دوره متوسطه، انواع گواهی های مهارت فنی و حرفه ای، هولوگرام و امهار مختلف به همراه آلات و ادوات تخصصی جرم جعل کشف شد.

وی با اشاره به اینکه اقدام سریع پلیس آگاهی در شناسایی و دستگیری متهمان منجر به عقیم ماندن اهداف آنان شد، تصریح کرد: 3 نفر از متهمان اصلی دستگیرشدند که در بازجویی های تخصصی به بزه انتسابی معترف و پس از صدور قرار قانونی مناسب تحویل زندان شدند.

سرهنگ چولکی با بیان اینکه تصویب مجازات های سنگین و بازدارنده باعث پیشگیری از وقوعات مشابه می شود، خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک در خصوص کارگاه های جعل اسناد و تولید کالای تقلبی جهت بررسی به پلیس 110 اطلاع دهید.

وی ضمن هشدار به شهروندان تاکید کرد: مراقب باشید در دام جاعلان و کلاهبردارانی که مدعی اخذ مدارک تحصیلی و آموزشی هستند گرفتار نشوید زیرا صدور این کارت ها به صورت مکانیزه، متمرکز و توسط مراجع رسمی انجام می شود و با یک استعلام ساده از سازمان مربوطه، جعلی بودن کارت های متفرقه مشخص می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف کارگاه جعل مدرک تحصیلی در غرب کشور؛ دستگیری 3 متهم اصلی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف کارگاه جعل مدرک تحصیلی در غرب کشور؛ دستگیری 3 متهم اصلی"، کلیک کنید.