کشور‌های زیادی خریدار مواد دارویی ایران هستند

کشور‌های زیادی خریدار مواد دارویی ایران هستند

رئیس هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته‌بندی دارویی از تقاضای خیلی از کشورها برای خرید مواد اولیه دارویی تولید ایران خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری تفریحبار، فرامرز اختراعی رئیس هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته‌بندی دارویی، در ششمین نمایشگاه فارمکس گفت: ایران در صنعت داروسازی مورد وثوق کشور‌های منطقه و آفریقا قرار دارد و خیلی از کشور‌ها برای خرید دانش فنی تولید مواد موثره دارویی سراغ ایران آمده اند و تاکنون ۱۶ قرارداد آماده همکاری شده است.

وی افزود: این افتخار بزرگ در شرایط تحریم‌ها به دست آمده و باعث شده کشورمان به خود ببالد.

اختراعی با اشاره به جایگاه صنعت مواد دارویی در تولید محصول نهایی، تاکید کرد: بعد از دوران کرونا، مقوله تولید مواد موثره دارویی مورد توجه دنیا قرار گرفت و در ایران بیش از ۷۰ درصد مواد دارویی در داخل تولید می‌شود.

وی افزود: دستاورد تولید مواد موثره بسیار با ارزش است و باید به آن افتخار کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشور‌های زیادی خریدار مواد دارویی ایران هستند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشور‌های زیادی خریدار مواد دارویی ایران هستند"، کلیک کنید.