کم طرفداراترین پراید / عضو نامطلوب یک خانواده پرجمعیت/ عکس

به گزارش تفریحبار، محبوبیت پراید در بازار ایران، موضوعی است که شکی در آن وجود ندارد. این خودرو با وجود توقف تولید، همچنان در بازار محبوب است و مشتریان علاقه بسیاری به خرید آن نشان می دهند. با این حال خانواده محبوب پراید عضوی دارد که چندان مورد توجه مشتریان قرار ندارد و در بازار نیز محبوب نیست. این خودرو پراید 141 است.

به نقل از مجله تفریحبار، تولید پراید 141 با نام پراید دولوکس، از سال 1382 آغاز شد. در آن زمان پراید دولوکس نسخه گران تری نسبت به پراید صبا (سدان) و پراید نسیم (هاچ بک) به حساب می آمد. هدف از تولید پراید دولوکس، تولید خودرویی برای علاقمندان به زانتیا بود که بودجه لازم برای خرید این خودرو را نداشتند! سبک باز شدن درب پنجم این خودرو باعث می شد تا پراید 141 در کلاس خودروهای لیفت بک قرار گیرد.

علاوه بر درب صندوق متفاوت، کاسه چراغ های پراید دولوکس متفاوت از پراید صبا بود و داشبورد این خودرو نیز مدرن تر از همتایان خود به نظر می رسید. سایپا بعدها این داشبورد را در تمامی نسخه های پراید مورد استفاده قرار داد، چرا که داشبورد پراید دولوکس امکان نصب دو کیسه هوا را داشت و می توانست الزامات سازمان استاندارد را رعایت کند.

کم طرفداراترین پراید / عضو نامطلوب یک خانواده پرجمعیت/ عکس

با وجود تمامی تغییراتی که سایپا روی پراید انجام داد، پراید 141 نتوانست موفقیت چندانی را در بازار ایران کسب کند. نسخه های اولیه این خودرو گران تر از پراید صبا بودند و تیراژ پایین تری نسبت به مدل سدان صبا داشتند. مشتریان نیز ترجیح می دادند به جای صبر کردن برای خرید مدل 141، مدل ارزان تر صبا را بخرند و آن را زودتر تحویل بگیرند. طی دهه 1390 و پس از تغییر خط محصول پراید، مدل 141 ارزان تر از مدل های 131 و 132 قیمت گذاری شد اما همچنان متقاضی نداشت.

بزرگترین مشکل پراید 141 از نظر مشتریان ایرانی، درب صندوق عقب متفاوت این خودرو بود. این درب نمای زیبایی داشت و باعث متفاوت شدن ظاهر پراید شده بود. با این حال مونتاژ نه چندان دقیق و بازوهای ضعیف، باعث می شدند تا این درب طی زمانی کوتاه سر و صداهای ناهنجار ایجاد کند. همین مساله باعث می شد تا مشتریان سایپا 132 و سایپا 131 را برای خرید انتخاب کنند.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در تفریحبار مراجعه کنید.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کم طرفداراترین پراید / عضو نامطلوب یک خانواده پرجمعیت/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کم طرفداراترین پراید / عضو نامطلوب یک خانواده پرجمعیت/ عکس"، کلیک کنید.