کیفیت هوای تهران در اولین روز خرداد/ 4 منطقه در وضعیت نارنجی

کیفیت هوای تهران در اولین روز خرداد/ 4 منطقه در وضعیت نارنجی

به گزارش تفریحبار، شاخص لحظه ای کیفیت هوای شهر تهران در اولین روز از خرداد ماه سال 1403 در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد ولی وضعیت در چهار منطقه برای گروه های حساس ناسالم است.

ایرنا در گزارشی نوشت: شاخص لحظه ای کیفیت هوای شهر تهران روز سه شنبه روی عدد 82 در شرایط سالم قرار گرفته در حالیکه شاخص کیفیت هوای پایتخت در 24 ساعت گذشته با میانگین 72 نیز در وضعیت سالم بود.

همچنین بر اساس اطلاعات از ایستگاه های سنجش کیفیت هوای شهر تهران 4 ایستگاه پاسداران (منطقه 3)، شریف (منطقه 2)، پارک سلامت (منطقه 17) و شهرداری (منطقه 19) در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه های حساس) است ولی مناطق دیگر در وضعیت سالم هستند.

شهروندان تهرانی از ابتدای امسال تاکنون، پنج روز هوای پاک و 57 روز هم هوای سالم استنشاق کرده اند.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی 10 روز هوای پاک، 236 روز هوای قابل قبول، 107 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و 12 روز هوای ناسالم برای تمامی گروه ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک یا سبز، 51 تا 100 در شرایط قابل قبول یا زرد، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، 151 تا 200 در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و 301 تا 500 در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کیفیت هوای تهران در اولین روز خرداد/ 4 منطقه در وضعیت نارنجی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کیفیت هوای تهران در اولین روز خرداد/ 4 منطقه در وضعیت نارنجی"، کلیک کنید.