کیفیت هوای تهران در اولین روز هفته

کیفیت هوای تهران در اولین روز هفته

به گزارش تفریحبار، کیفیت هوای شهر تهران در اولین روز هفته دوم تیر ماه در شرایط قابل قبول یا همان سالم است.

ایرنا در خبری نوشت: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران صبح شنبه عدد ۷۶ را نشان می‌دهد و بر این اساس، وضعیت هوا در شرایط قابل قبول یا همان سالم است.

همچنین میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته هم روی عدد ۹۶ و سالم برای همه گروه‌ها قرار داشت.

بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران ۲ ایستگاه مناطق (۴ و ۱۳) در وضعیت پاک و سایر مناطق در شرایط قابل قبول است.

از ابتدای امسال تاکنون تهرانی‌ها، پنج روز هوای پاک، ۸۳ روز هوای سالم، ۱۲ روز هوای ناسالم برای گروه سنی حساس و یک روز هم هوای ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی استنشاق کردند.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی هوا نیز ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۴۷۲۳۶

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کیفیت هوای تهران در اولین روز هفته" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کیفیت هوای تهران در اولین روز هفته"، کلیک کنید.