گردهمایی بزرگ تاریخ علم – خبرگزاری تفریحبار

گردهمایی بزرگ تاریخ علم

انجمن علمی ژرفا گردهمایی بزرگ تاریخ علم را دوشنبه 10 اردیبهشت برگزار می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تفریحبار، گردهمایی بزرگ تاریخ علم در دوشنبه 10 اردیبهشت به کوشش انجمن علمی ژرفا برگزار می شود. هدف این گردهمایی شنیدن داستان تاریخ علم از زبان دو پژوهشگر سرشناس برای دستیابی به نگاهی صحیح تر به تاریخ علم است.

موضوعات گردهمایی
موضوع سخنرانی دکتر شانت باغرام عضو هییت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف، از انقلاب علمی تا علم مدرن است.
 دکتر امیرمحمد گمینی، عضو هییت علمی پژوهشکده تاریخ علم دانشگاه تهران درباره انقلاب علمی و ورود علوم جدید به ایران سخنرانی خواهد کرد.
معرفی مهمانان
امیرمحمد گمینی، عضو هییت علمی پژوهشکده تاریخ علم دانشگاه تهران، فارغ التحصیل رشته تاریخ و فلسفه علم از موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران است.
از او آثاری چون کتاب «دایره های مینایی: پژوهشی در تاریخ کیهان شناسی در تمدن اسلامی» و کتاب «مواجهه با داروین» منتشر شده است. فعالیت پژوهشی او در زمینه تاریخ نجوم در ایران و جوامع اسلامی است.
همچنین پژوهش هایی در زمینه ی تاریخ ورود علوم جدید، از جمله درباره نظریه تکامل و نجوم کپرنیکی، به ایران در مجلات پژوهشی داخلی و بین المللی منتشر کرده است.

گردهمایی بزرگ تاریخ علم

شانت باغرام، کیهان شناس و عضو هییت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف است. وی محقق پسا دکتری در دانشگاه واترلو، موسسه فیزیک نظری پریمیتر در کانادا و همچنین پژوهشکده نجوم پژوهشگاه دانش های بنیادی بوده است.
باغرام برندۀ جایزه ابوریحان بیرونی فرهنگستانِ علوم ایران و جایزۀ مرکز فیزیک نظری عبدالسلام در تریسته ایتالیا شده است. او از سال 1393 در دانشگاه صنعتی شریف مشغول بآموزش و پژوهش است.
زمینه پژوهشی دکتر باغرام کیهان شناسی و مطالعه ساختارهای بزرگ مقیاس کیهانی برای فهم ماده تاریک و انرژی تاریک است.

این برنامه دوشنبه 10 اردیبهشت ساعت 16:30 در دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده فیزیک، طبقه منفی 1، تالار جناب برگزار می شود.

علاقه مندان تا یکشنبه 9 اردیبهشت فرصت دارند با تکمیل فرم زیر، در این برنامه عمومی و رایگان شرکت کنند.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe0KHj9EGfrJu-et6NDmgs4v8-prvhjnuJF7uVYXKCYbJrIWA/viewform?usp=sf_link

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گردهمایی بزرگ تاریخ علم – خبرگزاری تفریحبار" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گردهمایی بزرگ تاریخ علم – خبرگزاری تفریحبار"، کلیک کنید.