گروسی: به دنبال بهبود سطح همکاری آژانس با ایران هستم

گروسی: به دنبال بهبود سطح همکاری آژانس با ایران هستم

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ابراز امیدواری کرد که ظرف هفته های آتی بتواند به ایران سفر کند.

به گزارش تفریحبار، رافایل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشستی خبری در بامداد سه شنبه گفت که قصد دارد در هفته های آینده به ایران، اوکراین و روسیه سفر کند.

او با بیان اینکه می خواهد سطح همکاری آژانس اتمی با تهران را بهبود بخشد تصریح کرد: من در حال برقراری تماس با دولت ایران هستم. امیدوارم در یک یا دو هفته آینده به تهران بروم تا شرایط را به مسیر اصلی خود برگردانم. امیدوارم بتوانم وضعیت را از نظر افزایش سطح همکاری بهبود بخشم.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین تاکید کرد که مدرکی درباره ساخت سلاح اتمی در ایران وجود ندارد و تنش های اخیر تاثیری بر کار بازرسان نداشته است.

گروسی گفت: ایران روز یکشنبه تاسیسات هسته ای خود را به دلیل ملاحظات امنیتی بست و اجازه ورود بازرسان آژانس به آنها را نداد اما روز دوشنبه این مراکز برای ادامه بازرسی ها باز شدند. ما در ایران هستیم و به کارمان ادامه می دهیم.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین خبر داد که قصد دارد در آینده نزدیک به روسیه و اوکراین نیز برود.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گروسی: به دنبال بهبود سطح همکاری آژانس با ایران هستم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گروسی: به دنبال بهبود سطح همکاری آژانس با ایران هستم"، کلیک کنید.