گفت و گوی باقری و لاوروف؛ همکاری متقابل ایران و روسیه در حال ارتقاست

گفت و گوی باقری و لاوروف؛ همکاری متقابل ایران و روسیه در حال ارتقاست

به گزارش تفریحبار، «علی باقری» از رایزنی تلفنی با وزیر خارجه خارجه روسیه خبر داد و نوشت «همکاری متقابل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی در حال ارتقاست».

باقری در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «در تداوم ملاقات ها و تماس های دیپلماتیک، پذیرای تماس تلفنی همتای روس، سرگیی لاورف بودم».

سرپرست وزارت خارجه ایران درباره این گفت وگو تصریح کرد: «برنامه های دوجانبه و چندجانبه را با یکدیگر مرور کردیم. همکاری متقابل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی در حال ارتقاست. مسیر چند جانبه گرایی انتخاب راهبردی ایران و روسیه برای شکل دهی به جهانی عادلانه است که در آن هر بازیگر بر اساس ظرفیتش فرصت نقش آفرینی می یابد».

این دیپلمات ارشد ایران در آخرین روزهای اردیبشهت ماه و در سفر به جمهوری تاتارستان روسیه گفته بود «رهبران ایران و روسیه به گونه ای عمل کردند که تهدید تحریم ها را به فرصت نوین همکاری، نه تنها بین ایران و روسیه، بلکه کشورهای منطقه تبدیل کرد».

وزارت امور خارجه روسیه نیز در بیانیه ای درباره این گفت وگوی تلفنی اعلام کرد: سرگیی لاوروف تسلیت عمیق خود را به همکار ایرانی اش درباره درگذشت(شهادت) اندوهبار ابراهیم رییسی، رییس جمهور ایران و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد.

باقری کنی از حاکمیت فدراسیون روسیه برای توجه و حمایتی که نشان داده است و هم دردی و هم دلی خالصانه آن با مردم ایران که از این تجربه سخت رنج برده اند، تشکر کرد.

طرفین همچنین بر تعهد راسخ خود نسبت به تداوم بی قیدوشرط روندی که روسای 2 کشور برای تشکیل یک شراکت راهبردی میان روسیه و ایران بر سر آن توافق کرده اند و بر آمادگی خود برای اجرای تمامی توافق ها و پروژه های موجود در حوزه های متعدد تاکید کردند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گفت و گوی باقری و لاوروف؛ همکاری متقابل ایران و روسیه در حال ارتقاست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گفت و گوی باقری و لاوروف؛ همکاری متقابل ایران و روسیه در حال ارتقاست"، کلیک کنید.