یک همه گیری دیگر در راه است!

یک همه گیری دیگر در راه است!

آفتاب نیوز :

بحران شیوع آنفلوآنزای پرندگان- که به عنوان H5N1 شناخته می شود- در مزارع لبنی نشان از این واقعیت دارد که سازمان های سلامتی و بهداشت عمومی از همه گیری کرونا درس نگرفته اند- یا حداقل این که نتوانسته اند درس های کووید را جذب و هضم کنند.

شیوع آنفولانزای پرندگان در مزارع، مرغداری ها و گاوداری های ایالات متحده هم چنان با سرعت ادامه دارد و به گفته دانشمندانی که از سرعت و روند این شیوع شگفت زده شده اند، این روز ها این موضوع به مرحله هشداردهنده رسیده است.

هفته گذشته وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا بالاخره تایید کرد که H5N1 نه تنها از پرندگان به پرندگان یا از پرندگان به گله های دام سرایت می کند، بلکه در بین گاو ها نیز شروع به انتقال کرده است. این در حالی است که گزارش های رسانه ها حکایت از این می کند که در تعداد بسیاری از گاو ها انتقال و ابتلا به آنفلوآنزای پرندگان بدون علامت خاصی روی می دهد.

اگرچه هنوز خطر ابتلا به این بیماری برای انسان ها زیاد نیست، اما واضح است که برای این که مسیر و شیوه انتقال این ویروس کنترل شود، کار های بسیار بیشتری باید انجام گیرد.

این امر مستلزم آن است که سازمان غذا و داروی آمریکا و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها از لاک خود بیرون آمده و مسیر درستی پیش بگیرند. در واقع این روز ها ناامیدی محسوسی در میان متخصصان بیماری های عفونی وجود دارد که آژانس های بهداشتی و سلامتی بیش از حد لازم از اطلاعات مهم محافظت می کنند و در نظارت بر ویروس و روش های انتقال آن بسیار محافظه کار و ترسو هستند. به عنوان مثال، تاکنون در زمینه مقابله با آنفلوآنزای پرندگان تعداد و روند آزمایش ها محدود بوده است و تا همین روز های اخیر به رغم شیوع محسوس بیماری در بین پرندگان و دام ها، اما، تنها تعداد انگشت شماری از توالی های ویروسی به صورت عمومی به اشتراک گذاشته شده بود- که می تواند رویکردی نگران کننده و هشدارآمیز به شمار آید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک همه گیری دیگر در راه است!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک همه گیری دیگر در راه است!"، کلیک کنید.