2 درصد سطح کشور پوشیده از برف است / کدام استان ها برف دارند؟

2 درصد سطح کشور پوشیده از برف است / کدام استان ها برف دارند؟

آفتاب نیوز :

«فیروز قاسم زاده» درباره آخرین وضعیت پوشش برفی کشور افزود: با توجه به گرم شدن هوا و ذوب برف، پوشش برفی کشور در روز 23 فروردین 1403 به زیر 2 درصد رسیده است.

به گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران، وی ادامه داد: این میزان برف به طور عمده در البرز، زاگرس میانی و مناطقی از شمال غرب کشور واقع شده است و بخش هایی از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، گیلان، مازندران، البرز، تهران، لرستان و چهارمحال و بختیاری را در بر می گیرد.

سختگوی صنعت آب با بیان اینکه مقایسه پوشش برفی کشور با متوسط 20 ساله، نشانگر افزایش حدود 15 درصدی است، خاطرنشان کرد: این در حالیست که آب معادل برف موجود در مناطق پوشیده از برف در وضعیت معادل با متوسط 20 ساله قرار دارد.

سطح پوشش برفی کشور یکی از شاخص های مهم در تامین آب مورد نیاز در بخش های مختلف است و هرچه این میزان بیشتر باشد، وابستگی تامین آب از منابع زیرزمینی کاهش خواهد یافت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2 درصد سطح کشور پوشیده از برف است / کدام استان ها برف دارند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2 درصد سطح کشور پوشیده از برف است / کدام استان ها برف دارند؟"، کلیک کنید.