3000 زندانی دهه کرامت در مازندران به مرخصی رفتند – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان

3000 زندانی دهه کرامت در مازندران به مرخصی رفتند - خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تفریحبار، عباس پوریانی در جلسه هیات استانی نظارت، هماهنگی و پیگیری موضوع ماده 27 برای ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها، اظهار کرد: استفاده از مجازات های جایگزین حبس یکی از سیاست های کلی قوه قضاییه است.

وی به روند تعدیل تفکرات کیفر گرا و اصلاح ساختار آسیب زای زندان اشاره کرد وگفت: امروزه استفاده از جایگزین های حبس در دستور کار قرارگرفته و در بسیاری از موارد توانسته، قطع کننده چرخه ارتکاب جرم باشد و از بازگشت مجدد مجرم به ندامتگاه جلوگیری کند.

وی تصریح کرد: بسیاری از آسیب شناسی های صورت گرفته ثابت می کند، صدور احکام جایگزین حبس خصوصاً برای افرادی که برای بار اول مرتکب خطا شده اند، مورد توجه و استفاده جدی قرار گرفته و تاثیر بسیارخوبی جهت اصلاح و درمان مجرمان داشته است.

پوریانی به از اعطای مرخصی به بیش از سه هزار زندانی واجد شرایط استان مازندران در جریان بازدید از زندان های استان در دهه کرامت خبر داد.

رییس کل دادگستری استان مازندران تصریح کرد: قضات باید در صدور رای، با مد نظر قرار دادن شخصیت، شغل و جرم شخص متهم اقدام به تصمیم گیری کنند، البته در جرایمی مانند سرقت که باعث نگرانی، اضطراب و اخلال در امنیت و نظم می شود باید سخت گیری و دقت بیشتری اعمال شود.

رییس کل دادگستری مازندران همچنین درپایان گفت: باید ساز وکاری ایجاد شود که دغدغه همکاران قضایی در خصوص دادرسی های الکترونیک مرتفع شود تا با افزایش رسیدگی ها به صورت الکترونیک، ضمن تسریع در روند رسیدگی، هزینه ها نیز کاهش یابد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "3000 زندانی دهه کرامت در مازندران به مرخصی رفتند – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "3000 زندانی دهه کرامت در مازندران به مرخصی رفتند – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.