32 آزمایشگاه آب و فاضلاب در کردستان فعالیت دارد – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان

32 آزمایشگاه آب و فاضلاب در کردستان فعالیت دارد - خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان

محمد فرهاد در گفت وگو با خبرنگار تفریحبار از وجود 32 واحد آزمایشگاه در استان خبر داد و گفت: از این تعداد 15 واحد آزمایشگاه میکروبی، 11 واحد شیمی فیزیک، 4 واحد بیولوژی و 2 واحد ریزآلاینده آلی و معدنی است.

وی با اشاره به فعالیت 37 نفر در آزمایشگاه های آب و فاضلاب شرکت آبفا استان تاکید کرد: تمامی فرآیندها و فعالیت های تصفیه و توزیع آب به برای اطمینان از کیفیت و سلامت آب شرب به صورت لحظه ای و مداوم توسط این آزمایشگاه ها پایش می شود تا آبی که به دست مصرف کننده می رسد دارای بالاترین کیفیت باشد.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: در سال قبل 52 هزار و 352 آزمون کلرسنجی، میکروبی، شیمیایی و کدورت در شبکه و مخازن و منابع تامین کننده آب شرب استان کردستان انجام شد.

فرهاد با بیان اینکه از این تعداد 7 هزار و 247 مورد آزمون در بخش شهری و 45 هزار و 105 مورد در بخش روستایی انجام شد، اظهار کرد: در 6 شهر و 4 روستای استان برنامه ایمنی آب در حال اجرا است.

وی افزود: بر اساس آزمون های انجام شده درصد مطلوبیت کلرسنجی 97 درصد، میکروبی 100 درصد بوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "32 آزمایشگاه آب و فاضلاب در کردستان فعالیت دارد – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "32 آزمایشگاه آب و فاضلاب در کردستان فعالیت دارد – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.